Najčastejšie otázky

Potrebujete poradiť, niečomu nerozumiete alebo chcete viac informácií? Možno sa na to isté už pýtal niekto pred vami. Prejdite si nižšie najčastejšie otázky, či nenájdete odpoveď.

foto.png

Najčastejšie otázky

Kde si môžem otvoriť pobočku Simplea Point?

Výber lokality a priestoru pre budúcu pobočku Simplea Point je na franšízantovi. Franšízant najlepšie pozná svoj región a jeho výhody a špecifiká. Vždy však musia byť dodržané minimálne požiadavky stanovené našim franšízovým konceptom. Konkrétne finálne umiestnenie a konečnú podobu pobočky vždy schvaľuje centrála Simplea Financial Services.

Koľko stojí výstavba pobočky?

Cena výstavby a vybavenia pobočky sa zvyčajne pohybuje medzi 30.000 až 50.000 € a závisí hlavne od jej veľkosti. Cena úprav priestoru pre montáž vybavenia je individuálna a závisí od rozsahu úprav.

Kto financuje výstavbu pobočky?

Výstavbu pobočky financuje franšízant. Na výstavbu mu však môžeme poskytnúť výhodnú pôžičku až do výšky 40.000 €.

Akú sumu potrebujem na rozbeh pobočky?

Vstupný kapitál na rozbeh pobočky Simplea Point predstavuje minimálne 20.000 €. Tieto prostriedky slúžia na pokrytie základných prevádzkových výdavkov (nájomné, mzdy, služby, splátky úveru) pobočky v prvých mesiacoch jej prevádzky.

Aká je návratnosť investície?

Pobočky Simplea Point zvyčajne dosiahnu kladný mesačný cash flow do 6 mesiacov od ich otvorenia. Priemerná návratnosť investície prichádza do 18 mesiacov od zahájenia prevádzky franšízy. Všetko však závisí najmä od schopností franšízanta, kvality práce jeho týmu a obchodných výsledkov.

Koľko zaplatím za franšízové poplatky a licenciu?

V Simplea sa žiadne licenčné, franšízové a ani marketingové poplatky neplatia. Naopak, vo Vašom novom podnikaní Vás budeme aktívne podporovať.

Aké podmienky musím ako franšízant spĺňať?

Každý franšízant musí spĺňať kritériá dané legislativou a reguláciou v našom obore. Musí mať teda platné príslušné licencie Národnej banky Slovenska. Zároveň musí mať minimálne stredoškolské vzdelanie s maturitou, byť bezúhonný a mať k dispozícii dostatočný vstupný kapitál. Nespornou výhodou je skúsenosť v odbore financií a manažérskej praxi. Franšízanta aj jeho koncipientov všetko potrebné naučíme.

Akú podporu od Simplea dostanem?

Na centrále Simplea máme k dispozícii skúsený tím, ktorý každému franšízantovi pomáha s jednotlivými krokmi nielen v priebehu budovania pobočky, ale aj po celú dobu jej fungovania.  Franšízantom zaistíme odborné vzdelanie a poskytneme kompletnú servisnú, právnu a marketingovú podporu. Samozrejmosťou je taktiež zdieľanie skúseností s ostatnými franšízantami.

Môžem sa stať len investorom pobočky?

Hľadáme franšízantov, ktorí sa chcú aktívne podieľať na budovaní svojho vlastného podnikania. Preto od nich vyžadujeme, aby sa pobočke Simplea Point venovali na 100 %.

Na aké dlhé obdobie sa franšízová zmluva uzatvára?

Zmluva medzi franšízantom a Simplea sa uzatvára na dobu 5 rokov s následnou opciou.

Ako dlho trvá výstavba a otvorenie pobočky?

Celý proces od prvého stretnutia so záujemcom až po oficiálne otvorenie pobočky trvá zvyčajne 8 mesiacov a závisí najmä na schopnostiach a časových možnostiach franšízanta, pripravenosti zvolenej lokality a obchodného modelu jeho podnikania.

Kto je ideálny franšízant?

Na pozíciu franšízanta hľadáme:

  • skúseného manažéra alebo podnikateľa aj mimo finančného odboru,
  • s minimálne trojročnou praxou vo vedení tímu,
  • silného a dôveryhodného lídra s chuťou do vlastného podnikania,
  • človeka s vlastným kapitálom a rezervou na prvých 6 až 12 mesiacov podnikania,
  • osobnosť, ktorá má energiu a rozsiahle kontakty vo vybranej lokalite.

NENAŠLI STE ODPOVEĎ NA SVOJE OTÁZKY?

Zaujal vás náš koncept? Máte ďalšie otázky? Alebo sa chcete rovno stretnúť? Ozvite sa nám.

Chránené službou reCaptcha (ochrana súkromia - zmluvné podmienky )
NENAŠLI STE ODPOVEĎ NA SVOJE OTÁZKY?

Webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookies.

Nasledujúcou voľbou súhlasíte s využívaním cookies a použitím údajov o Vašej aktivite na týchto webových stránkach za účelom zobrazovania relevantnej cielenej reklamy.

Personalizáciu a cielenú reklamu môžete kedykoľvek vypnúť alebo upraviť. Teraz udelený súhlas je platný po dobu 1 roka.

Viac informácií & nastavení